Marek Sobczyk „Jangok”

Zamiłowanie do muzyki mam „od urodzenia”… odkąd pamiętam lubię piękne melodie – zwłaszcza jak okraszone są dobrym i energetycznym aranżem. Pierwsze kroki z muzyką to pierwszy instrument – cymbałki 🙂 – wiek przedszkolny… haha… Może to groteskowo brzmi ale wtedy odkryłem że dźwięki można łączyć (w tercje) i to brzmi lepiej niż pojedynczy głos… Potem przyszedł czas na szkołę muzyczną… i jakoś poszło dalej.

Moje życie zawsze obracało się wokół muzyki – w szkole wszystkie akademie „moje” – grałem na klawiszach, wiele czasu spędzałem też w domu kultury – tam grałem na basie, klarnecie i klawiszach…

W końcu przyszedł czas na wojsko (kiedyś było obowiązkowe) – miałem przyjemność służyć w Orkiestrze Reprezentacyjnej Wojska Polskiego w Warszawie dzięki czemu miałem okazję grać na najbardziej prestiżowych imprezach w Polsce, występowałem również w wielu krajach w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych.


Podkłady i aranże muzyczne

Tą dziedziną interesowałem się odkąd dorwałem pierwszy komputer który… nawet nie był mój – miałem wtedy 17 lat. Po zakończeniu służby wojskowej kupiłem sobie pierwszy komputer na którym zacząłem „bawić” się w producenta muzycznego. Był to początek lat 2000 – czegoś takiego jak podkłady muzyczne nie było nigdzie dla tego zleceń miałem wiele. Wtedy też nabywałem doświadczenia które wykorzystuję do dziś.

Staram się żeby moje brzmienie było charakterystyczne – inne od standardowych podkładów i aranżacji – ma być ciekawie, czasem „z pazurkiem” a zarazem pięknie i melodyjnie.

Główną tematyką były podkłady muzyczne dla scholi, grup wokalnych i solistów. Spod mojej ręki wyszły podkłady dla scholi „Perełki Niepokalanej” z Łapanowa, scholi „Boże Nutki” z Witanowic (m.in. „Ty prowadzisz nas”), scholi „Podaruj Radość” z Pcimia, współpracowałem z wieloma grupami wokalnymi i solistami którym wykonałem muzykę.

Większość podkładów które wykonałem znajduje się na nagraniach które też sam zrealizowałem – to kolejna pasja którą mam do dziś.

Pojawiały się również prace związane z przygotowaniem materiału dźwiękowego do stacji radiowych.


Praca zawodowa – odkąd pamiętam zawsze kręciłem się wokół muzyki… a gdzie indziej mogłem realizować swoje pasje jak nie w domu kultury. Mogę powiedzieć że całe młode życie „mieszkałem” w domu kultury. Do końca 2019 r. właśnie tam pracowałem zajmując się oczywiście muzyką, zwłaszcza chórami i zespołami muzycznymi. „Wychowałem” wiele zespołów, pracowałem z wieloma młodymi artystami którzy odnosili większe lub mniejsze sukcesy.

Niewątpliwie jednym z większych osiągnięć była współpraca z Andrzejem Zielińskim – liderem zespołu „Skaldowie” – dzięki czemu razem z grupą wokalną „Cud i Przyjaciele” której jestem dyrygentem miałem okazję wystąpić u boku „Skaldów”, Marka Piekarczyka, Anny Szałapak.


Czym tak naprawdę jest JANGOK.PL? 

Prowadzenie mojego blogu jest odskocznią od codzienności. Za pośrednictwem mojej strony dzielę się swoimi osiągnięciami i pracą, czasem napiszę co myślę na różne tematy związane z muzyką. Chciałbym również złapać kontakt z wszystkimi, którzy lubią dobrą muzykę – rodzaj bez znaczenia.

Strona cały czas nabiera tempa i nie jestem w stanie odpowiedzieć w którym kierunku to idzie… czas pokaże. Zachęcam wszystkich do komentowania wpisów i dzielenia się opiniami.

Skaldowie — Wierniejsza od marzenia, z moim udziałem, YouTube

Koncert jubileuszowy – „Od wschodu do zachodu słońca – 50 lat Skaldów” Gdów, 09.08.2015